MODULO LEVERT CIRCULAIRE MILIEUSTRATEN MET MADASTER MATERIALENPASPOORT
Soest – 14 maart 2019 – Ron van Ommeren, directeur Modulo Milieustraten, en Rob Oomen, Partnership Manager Madaster, hebben vandaag een partner- en licentieovereenkomst getekend. Modulo Milieustraten levert vanaf heden milieustraten met een materialenpaspoort. Hiermee hebben Modulo en haar klanten, vooral gemeenten, inzage in de materiële, circulaire en financiële waarde van een milieustraat.
Materialenpaspoort
In het onafhankelijke publieke Madaster platform worden vastgoedobjecten geregistreerd en voorzien van een materialenpaspoort. Het materialenpaspoort bevat informatie over de kwaliteit en de herkomst van materialen, de losmaakbaarheid van producten en hun huidige locatie. De Madaster Circularity Indicator (CI) geeft inzicht in de mate van circulariteit. Circulaire en financiële informatiestromen worden aan elkaar gekoppeld. De registratie van de modulaire milieustraten in Madaster geeft Modulo en haar klanten inzicht in de materiële, circulaire en financiële waarde van een milieustraat. Hergebruik van elementen van een modulaire milieustraat in een andere milieustraat wordt hiermee gestimuleerd.
Circulaire milieustraat
Modulo Milieustraten is het kenniscentrum in Nederland en Duitsland voor de circulaire milieustraat en het grondstoffencentrum. Modulo adviseert en ondersteunt gemeenten in de transitie van de traditionele afval inzamelstraat naar de circulaire milieustraat, het zogeheten circulaire ambachtscentrum. Modulo ontzorgt de gemeente in dit proces: van variantenonderzoek, ontwerp, inrichting, realisatie tot en met onderhoud en inspectie. Zij adviseert gemeenten over een inspirerende plek waar inwoners verantwoord hun afval/grondstoffen kunnen inleveren voor hergebruik. De milieustraten van Modulo zijn circulair door hun modulaire opbouw en materiaalkeuze voor ecogranulaat. Het Madaster materialenpaspoort maakt dit inzichtelijk en kent een financiële waarde toe aan alle grondstoffen.
“Wij zijn erg verheugd Modulo Milieustraten als partner en licentiehouder van Madaster te mogen verwelkomen. Middels materialenpaspoorten kunnen wij Modulo Milieustraten en hun klanten op ieder gewenst moment inzicht verschaffen in de aanwezigheid en herbruikbaarheid van materialen in een milieustraat. Inclusief de financiële waarde. Dit stimuleert hergebruik en voorkomt dat materialen eindigen op de alsmaar groter worden afvalberg. Daarnaast vergroot het hopelijk ook het bewustzijn dat materialen op aarde eindig beschikbaar zijn”, aldus Rob Oomen, Partnership Manager Madaster.
Ron van Ommeren, directeur Modulo Milieustraten: “Madaster is complementair aan de circulaire milieustraten die Modulo al jaren ontwerpt en bouwt met modulaire elementen van ecogranulaat. In ieder ontwerp kijken we naar de mogelijkheden om de milieustraat zo duurzaam en circulair mogelijk te maken. De Circularity Indicator van Madaster is een praktisch hulpmiddel om de materialen en de waarde daarvan in een database te registreren. Omdat die ook toegankelijk is voor onze klanten geeft hen dat een duidelijk overzicht van de materialen die in een milieustraat zijn gebruikt. Voor Modulo en haar klanten biedt dit nu en in de toekomst een mooi overzicht van bestaande projecten waardoor de circulaire elementen makkelijk weer in nieuwe projecten te gebruiken zijn.”
Sluit je vandaag nog aan, begin met waardebehoud
Ontdek hier meer over het gebruik van ons platformStart met Madaster en neem een partnerschap en/of abonnement
Madaster platform
Stap 1
-
Partnerschap
Ons partnermodel biedt begeleiding, ondersteuning en training en stelt u in staat ons ecosysteem te benutten via marketing en netwerkevents.
-
Abonnement
Ons abonnementsmodel biedt u toegang tot ons platform.
-
Demo
Madaster geeft geregeld demo’s van het platform. Schrijf u in voor de volgende demo door een mail te sturen naar info@madaster.be
Stap 2
-
Basic
Gebruiker 1
Object 1
Onboarding 1x 1,5u
Support 1 object
Update 2x/ jaar
Partner event 1x/ jaar
Marketing Basic
Event bij klant –
€ 3.500 / jaar *
-
Extra
Gebruiker 1
Object 1
Onboarding 2x 1,5u
Support Max 3 objecten
Update 2x/ jaar
Partner event 1x/ jaar
Marketing Extra
Event bij klant –
€ 5.500 / jaar *
-
Premium
Gebruiker 1
Object 1
Onboarding 2x 1,5u
Support >3 objecten
Update 2x/ jaar
Partner event 1x/ jaar
Marketing Premium
Event bij klant 1
€ 8.500 / jaar *
-
PURE
U kan niet wachten om mee te werken aan een circulaire wereld? U hebt voldoende aan de Madaster-handleiding en hebt geen verdere ondersteuning nodig? Kies hier dan voor het ‘Madaster Puur’ abonnement. U krijgt toegang tot het platform voor 1 gebruiker en 1 gebouw. Vanuit uw account kan u extra diensten bestellen indien nodig.€ 1.000 / jaar *
-
Producenten
Producenten kunnen hun producten toevoegen op Madaster. Als productgegevens kunnen worden gebruikt en gedeeld met alle gebruikers, is registratie gratis. Voor extra functies is een partnerschap vereist en neemt u best contact op via info@madaster.be€ 0 / jaar *
Neem contact met ons op

info@madaster.be
Commandant Van Laethemstraat 40 bus 001
2660, Antwerp
Belgium